DİJİTAL PAZARLAMA

İşiniz ne olursa olsun, hangi sektörde olursanız olun dijital pazarlama ile yeni pazarlar elde ederek, daha fazla müşteriye erişin.

 

 

Markaların website sahibi olmaları artık yeterli olmuyor, markalar veya işletmeler sosyal medya hesapları ile dijital pazarda büyük başarılar kaydediyor.

Dijital pazarlama her gün gelişen ve aşırı rekabetçi bir ortamdır. 

 Dijital dünyada varlığınızı korumak veya daha fazla pazar payı elde etmek için, sosyal medya başarısına, seo (arama motoru optimasyonuna), içerik ağlarına , dijital pr (online haber sitelerine) ve olmazsa olmaz mobil websiteleri ve uygulamalara sahip olmalısınız.

NEDEN DİJİTAL PAZARLAMA

Yaratıcı Fikirler; 

Eşsiz Paylaşımlar;

Kullanıcı deneyimi : 

Pazarlama Analizi ve Strateji ;

Yeniden yönlendirme

MARKA TANIMA
mARKA ANALİZİ

Ayvalık Dijital Ajansı olarak ;Markanızın ürün veya hizmeti sunmak için hedef kitlenizi belirliyor, doğru bütçe ile hedefinize ulaştırıyoruz.

REKLAM DESTEĞİ
GÜVENİLİR REKLAM

Reklamlarınız %60 ‘ı uygun olmayan kişilere gösteriliyor.  Biz sosyal medya da ve dijital reklamlarda reklam analizlerinin önemini biliyoruz. markanız için en doğru hedef kitleyi belirliyor, doğru konum ve stratejiyi geliştiriyoruz.

ÖLÇÜLEBİLİR ARAÇLAR
PAZARLAMA ÖLÇÜMÜ

Analiz ve raporlar ışığında sizin için en verimli bütçeyi belirleyerek sosyal medya reklam planlamasını yapıyoruz. Geri dönüşümlerin ölçümlenmesi ile pazarlama stratejilerini anlık olarak revize ediyoruz. 

DİJİTAL PAZARLAMA HATALARI

BURADA GÖZLERİMİZLE GÖRDÜĞÜMÜZ HATALARA İKİ ÖRNEK VERECEĞİM. 

ÜRÜNÜ TANITMA 

Birbirine benzeyen ürünleri müşterilerinize aynı tarzda sunarsanız bir süre sonra yeni birşey satmaya çalıştığınızda insanlar O ürünün sunumunu kanıksadıkları için eski bu diyerek ilgi göstermeyeceklerdir. Örnek : bayan giyim mağazasında satılan t-shirt. Müşterilerinize yeniyi göstermeniz gerekmektedir .

REKLAM KONUMLANDIRMA

Ayvalık’ta açık bir otelseniz Ayvalık sınırları içinde yaşayan insanların göreceği reklam verdiğinizde gereksiz harcama yaparsınız , hemde yüksek ücret ödersiniz. 

Yaş ve cinsiyet sınırlaması yapmadığınız bir reklamda ise 18 yaşında gençlere villa satma mücadelesi verirsiniz . =) 

 

Nelere dikkat etmeliyiz ?

Dijital Pazarlama yeni bir iletişim dilini ortay çıkarmıştır. 

Müşterilerinizi anlamak ?

Dijital pazarlama toplumdaki gelişmiş fikirlere ve isteklere göre yapıllmaktadır. Sizin beğendiğiniz çok güzel olabilir ? Bunu birde müşteri deneyimi ile doğrulamak ister misiniz ? Burada devreye dijital ölçüm girecek ve net bilgiler elde edeceksiniz. 

Müşterilerinizi Unutmamak

Dijital pazarlama iletişimleri karşılıklı olmalıdır. Ancak Müşteri İlişkileri belirli bir sistem içinde yürütülmelidir. Müşteri ilişkileri yönetimi konusunda destek ve eğitim ile yeni ufuklar yakalayabiliriz. 

NELER YAPIYORUZ ?

DİJİTAL DÜNYA’DA MARKANIZI OLUŞTURUYOR. MARKA HİKAYENİZİ TÜM DİJİTAL ORTAMLARA UYGUN TASARLIYORUZ. KURUMSAL LOGO-WEB SİTESİ-SOSYAL MEDYA ARAÇLARI-TANITIM VE REKLAM GÖNDERİLERİ HAZIRLIYORUZ VE BUNLARI YAYINLIYORUZ. İŞLETMENİZİ KURUMSAL BİR BOYUTA TAŞIMAK İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞIYORUZ. TÜM BU ÇALIŞMALARI DA DİJİTALİN BİLGİNİN BİZE SUNDUĞU ARAÇLARLA YAPIYORUZ.

DİJİTAL DÜNYA

Pandemi dönemi bizlere gösterdi ki ; Dijital dünyada olmayan kurum ve kuruluşlar olağanüstü dönemlerde kar elde edemiyor. 

Bu dönemde E-marketten soğan – havuç aldık. Hiç sevmediğimiz peynirleri hayatımızı riske etmemek için Sanal marketlerden getirttik. 

Kargo firmaları çöktü. İnsanlar bütün ihtiyaçlarını internetten temin ettiler. 

Lego – oyuncak – havuç – kağıt havlu – deterjanlar – temizlik setleri – sakız – çikolata gibi aklınıza gelen tüm ürünleri tedarik etmek için internete başvurduk. 

Ve… En iyi olan kazandı . Dijital dünyada başarılı firmalar karlarını ve kazançlarını arttırdı.  

HİZMETLER – ÇÖZÜM ORTAKLIKLARI

Birlikte çalışarak öncelikle marka değerinizi oluşturacağız.

Daha sonra bu markaya uygun bir iletişim ve pazarlama desteği sunacağız.